Firma asutamine Ungaris

Ettevõtte asutamine Ungaris maksab 1500€ + käibemaks.

Miks tasub Ungaris ettevõtlusega alustada?

Ungaris on üks Kesk-Euroopa kõige arenenumaid majandusi. Euroopa Liidu liikmena on see värav enam kui 500 miljoni inimese turule, millest 250 miljonit elab 1000 km raadiuses.

Ungaris on mitu kiiresti kasvavat sektorit: autotööstus, bioteadused, farmaatsiatooted ja meditsiinitehnoloogia, elektroonika, IT, teadus- ja arendustegevus, taastuvenergia, tarneahela juhtimine ja turustamislogistika. Ettevõtte asutamine Ungaris on palju sujuvam ja selgem meie LC teeninduskeskuse spetsialistide abiga: me anname teile nõu, millist õiget juriidilist vormi valida ja kuidas täita kõiki asjakohaseid nõudeid.

Ungaris on ELi madalaim ettevõtte tulumaksumäär: 9%. Dividende, mida makstakse omanikele Ungaris ja välismaal, ei maksustata. Samuti tuleb maksta kohalikku ettevõtlusmaksu. Seda kogutakse ettevõtte brutokasumilt, st tuludelt, millest on maha arvatud müüdud kaupade ja osutatud teenuste maksumus.

 

Praegu saab Ungaris asutada eri liiki ärivorme:

Piiratud vastutusega äriühing (korlátolt vastutusű társaság - Kft)

Äriühing, mille algkapital koosneb eelnevalt kindlaks määratud suurusega sissemaksetest. Liikmete kohustused äriühingu ees piirduvad nende kapitali sissemaksete ja muude võimalike põhikirjas sätestatud sissemaksetega. Liikmed ei vastuta äriühingu kohustuste eest. Minimaalne osakapital on 3 000 000 HUF (ligikaudu 8300€). Lisakapitali võib paigutada “kapitalireservi”. OÜ asutamine on kõige populaarsem õiguslik vorm, arvestades asutamise lihtsust, suhteliselt madalat kapitalinõuet ja vastutusnõudeid.

Täisühing (közkereseti társaság - Kkt)

Selle ettevõtlusvormi asutavad tavaliselt isikud, kes soovivad tegeleda põllumajandusliku tegevusega. Liikmete kohustused on piiramatu, sellise äriühingu osanikud vastutavad kohustuste rikkumise eest kogu osanike varaga ja äriühingu varaga (solidaarvastutus). Miinimumkapitali ei ole ja sellise äriühingu asutamiseks on vaja vähemalt ühte liiget.

Osaühing (Betéti társaság - Bt)

Äriühingu asutamiseks on vaja vähemalt kahte asutajaliiget. Vähemalt ühe osaniku vastutus on piiramatu ja vähemalt ühe osaniku vastutus on piiratud tema kapitali sissemakse suurusega.

Filiaal (Fióktelep)

See ettevõtlusvorm võib sobida välisriikide ettevõtetele, kes soovivad avada Ungaris kontori. Filiaalile ei anta “juriidilise isiku” staatust ja see võib Ungaris tegutseda asutajaliikme allüksusena. Vajalik on registreerimine Ärikohtus ja tuleb määrata filiaali juhataja, kes võib olla ükskõik millise kodakondsusega töötaja või Ungari kodanik/resident. Filiaalidel on mitmeid maksu- ja raamatupidamisalaseid erialasid, mis nõuavad üldisest haldusest erinevat kohtlemist.

Kuidas luuakse Ungaris äriühing?

Ettevõtte registreerimine Ungaris on mugavam kui kunagi varem – pärast meie valimist pakutakse klientidele teenuseid eemalt, spetsialistid saadavad kõik dokumendid. Registreerimine ise võtab tavaliselt 1-3 nädalat.

Tulevane ettevõtja saab meie käest täitmiseks küsimustiku ja dokumentide loetelu. Suhtleme omaltpoolt notariga ning vajaduse küsime Teie käest lisa detaile.

Minimaalne algkapital on 3 000 000 HUF, mis on umbes 8300€. Kapitali sissemakse võib teha sularahas või mitterahaliselt (pärast asutamist).

Ettevõtte asutamine Ungaris hõlmab mitut liiki makse:

15

Ungaris on tulumaksumäär 15%, kuid kui aktsionärid elavad välismaal, kohandatakse dividendimaks tavaliselt madalama, 10%-lise piirmääraga.

27

Käibemaksumäär on 27%.Mõne toote (nt teatavate toiduainete) suhtes kehtib vähendatud käibemaksumäär 18%. Samuti kohaldatakse 18% käibemaksumäära äriliste majutusteenuste ning muusika- ja tantsuürituste sissepääsuteenuste suhtes.

15

Dividenditulu maksustatakse 15%-lise maksumääraga

Eelised:

Üks Ungari äriühingu asutamise eeliseid on see, et aktsiakapitali ei ole vaja hoiustada pangas ja 100% sellest kapitalist võib kohe pärast asutamist kulutada äriühinguga seotud kuludeks. Aktsiakapitali suurus on 3 000 000 HUF (umbes 8300€). Kõik sellega seotud teenused (nt raamatupidamisteenused, registreeritud asukoht) saab aktsiakapitalist maha arvata, nii et maksuauditi korral (mis on välisinvesteeringutega äriühingute puhul algusaastatel tavaline) uurivad ametiasutused raha asukoha kohta. Kui aktsiakapitali ei ole enne auditit kulutatud (stardikuludeks või muudeks aruandluskuludeks, nagu palgad või kontori-/materjalikulud), võib olla vajalik, et see summa oleks sularahas või pangakontol.

Samuti on oluline märkida, et selles riigis on ELi madalaim ettevõtte tulumaksumäär – 9%. Selle tulemusena on välismaiste otseinvesteeringute maht Ungaris üks kõrgemaid selles piirkonnas. Teine aspekt, mis teeb Ungari väga atraktiivseks piirkonnaks investeeringute jaoks, on selle finantsstabiilsus. Ungari finantssüsteem on üks piirkonna kõige arenenumaid. Ettevõtte asutamist Ungaris lihtsustavad ka valitsuse õigusaktid, soodne investeerimispoliitika ja maksusoodustused.

Välisinvesteeringud ja finantsstabiilsus tähendavad, et ettevõtte asutamine Ungaris on ettevõtjate jaoks üha enam valikuvõimalus oma ettevõtte loomiseks ja laiendamiseks.

LCPC eesmärk on pakkuda teile ja teie ettevõttele kvaliteetset abi. Ettevõtte asutamine on üks esimesi samme teie ettevõtte loomisel ja me aitame teid sellel teekonnal!

Otsite nõustajat?

Lepi kokku kohtumine