Firma asutamine Luksemburgis

Ettevõtte asutamine Luksemburgis maksab 5500€ + KM.

Miks tasub Luksemburgis ettevõtlusega alustada?

Luksemburg on Euroopa riik, millel on suurepärane geograafiline asukoht, poliitiline ja sotsiaalne stabiilsus ning mitmesugused stiimulid välisriikide ettevõtluse jaoks. Ettevõtte asutamine Luksemburgis meelitab üha enam investoreid erinevatest riikidest, kuna Luksemburgi majanduspoliitika on aktiivne ja soodustab rahvusvahelist äritegevust.

Luksemburg on OECD (Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni) valge nimekirja liige, mis tõestab tema jurisdiktsiooni läbipaistvust ja usaldusväärsust. Luksemburgis tegutsevad praegu mõjukad üksikisikud ja perekonnad, rahvusvahelised kontsernid ja erakapitali investeerimisfondid.

Ettevõtte asutamisel Luksemburgis on samuti oluline teada, et asutaja peab esitama tõendid oma kutsekvalifikatsiooni kohta. Selle ulatus ja laad võib erineda sõltuvalt teie kavandatavast ettevõttest. See võib olla näiteks asjakohane kraad, diplom või kursuse lõpetamist tõendav tunnistus. Oluline on ka töökogemus: vähemalt 3 aastat asjakohast töökogemust ühes Euroopa Liidu riigis.

Luksemburgis on palju erinevaid juriidilisi vorme, mistõttu meie töötajad aitavad teil leida ja valida teie vajadustele kõige paremini sobiva vormi. Need on tavaliselt füüsilisest isikust ettevõtja, piiratud vastutusega äriühing SARL (vastab Eesti OÜ-le) ja lihtsustatud äriühing SARL-S.

– Üksikettevõtja on ettevõtlusvorm, mille puhul rahastate oma ettevõtet ja investeerite oma isiklikku vara. Samuti teete kõik äriotsused üksi ja kogu vastutus kolmandate isikute ees lasub teil.

– SARLi õiguslik vorm on teie ja ettevõtte varade range eraldamine. See tähendab, et te vastutate ettevõtte võlgade eest ainult teie sissemakse summa ulatuses. SARLi põhikapital on 12 500€

Kuidas luuakse Luksemburgis äriühing?

Ettevõtte registreerimine Luksemburgis on mugavam kui kunagi varem – pärast meie valimist pakutakse klientidele teenuseid eemalt, spetsialistid saadavad kõik dokumendid. Registreerimine ise võtab tavaliselt 4-5 nädalat.

Tulevane ettevõtja saab meie käest täitmiseks küsimustiku ja dokumentide loetelu. Suhtleme omaltpoolt notariga ning vajaduse küsime Teie käest lisa detaile.

Minimaalne põhikapital on vähemalt 1€ (SARL-S tüüpi äriühingu puhul), kuid soovitatav on hoiustada vähemalt 100-1000€.

Alates 2017. aasta jaanuarist loodi Luksemburgis uus ettevõtlusvorm SARL-S. SARL-S sarnaneb SARLiga, kuid erineb põhikirjajärgse kapitali suuruse poolest: vaja on ainult 1 eurot, mitte 12 500 eurot. Seda tüüpi ettevõtte võib koostada erakirjaga, mistõttu ei ole vaja konsulteerida notariga. See vähendab kulusid ja kiirendab ettevõtte asutamist Luksemburgis. Siiski tasub tähele panna, et tuleb arvestada notari poole pöördumisega, sest uus ettevõte tuleb registreerida Luksemburgi kaubandus- ja äriregistris (RCS). Seda tüüpi ettevõte sobib eriti hästi ettevõtjatele, kes soovivad alustada või katsetada ettevõtet, mis ei nõua suurt algkapitali. Samuti on see soodne neile, kes otsivad lihtsat ärimudelit.

Ettevõtte asutamine Luksemburgis hõlmab mitut liiki makse:

15

Käibemaks on 15% kui sissetulek ei ületa 175000€ ja 17%, kui sissetulek ületab 200000€.

7

Ettevõtted peavad maksma ka täiendavat solidaarsusmaksu 7%

15

Dividendid maksustatakse üldjuhul 15%, kuid teatud kriteeriumide töitmisel võib maksumäär olla 0%

Luksemburgis peab alustav ettevõtja enne mis tahes kaubandus-, käsitöö-, tööstus- või muu sarnase tegevuse alustamist saama majandusministeeriumilt loa (autorisation d'établissement). See eeldab teatavate tingimuste täitmist. Uuel ettevõttel peab olema püsiv füüsiline tegevuskoht, millel on oma tegevuseks vajalikud haldus- ja tehnilised vahendid. Muud kohustused on seotud käesoleva sertifikaadi omanikuga. Isik peab täitma kutsealase aususe tingimusi, et tagada tulevaste partnerite ja klientide kaitse. Ministeerium hindab ametialast usaldusväärsust järgmiste dokumentide alusel: osaniku (osanike) karistusregister ja vandetõend, milles on märgitud kõik ametikohad, mida ta kindlaksmääratud ajavahemiku jooksul on täitnud.

Eelised:

Luksemburgi pakutavad väljavaated oma äriideede arendamiseks ja edukaks elluviimiseks võivad olla suurepärane põhjus, et alustada äri selles riigis. Ümbritsetuna teiste Euroopa Liidu suurriikide poolt, sõbralikus majanduskliimas ja soodsa rahvusvahelise poliitika harmoonias võib Luksemburgis tegutsev ettevõte anda ootamatult häid tulemusi.

Hea teada:

Kui kavatsete palgata töötajaid, peate olema Sotsiaalkindlustuskeskuse liige – kas füüsilisest isikust ettevõtjana või tööandjana.

Tulumaksu tasumiseks peate end registreerima Luksemburgi maksuametis ning käibemaksu tasumiseks on vaja registreeruda tolli-, kinnisvara- ja käibemaksuametis.

LCPC eesmärk on pakkuda teile ja teie ettevõttele kvaliteetset abi. Ettevõtte asutamine on üks esimesi samme teie ettevõtte loomisel ja me aitame teid sellel teekonnal!

Otsite nõustajat?

Lepi kokku kohtumine