Firma asutamine Ühendkuningriigis

Ettevõtte asutamine Ühendkuningriigis maksab alates 800€ + KM.

Mida on vaja teada enne firma avamist Inglismaal?

Ettevõtluse alustamiseks Inglismaal on vaja registreeritud aadressi. See võib olla näiteks direktori kodune aadress (Ühendkuningriigis), mida kasutatakse kirjavahetuseks. Kuigi tegelik äritegevus ei pea toimuma selles kohas, soovitame tungivalt kasutada meie ametlikku juriidilist aadressi, kus haldurid tegeleksid kogu kirjavahetusega seotud küsimustega.

Miks tasub Inglismaal ettevõtlusega alustada?

Ühendkuningriigi innovatsioonikultuur on ainulaadne, kuna seda tunnustatakse kui maailma juhtivat äri- ja ettevõtluskeskust. Lisaks õitsevale finants- ja äriteenuste sektorile on Ühendkuningriik viimase 20 aasta jooksul kasvatanud 72 “ükssarviku” ettevõtet, st idufirmat, mille väärtus on ületanud 1 miljardit dollarit. See on neljas suurim arv selliseid ettevõtteid, mis on loodud mis tahes riigis maailmas. Ühendkuningriik toodab jätkuvalt maailma juhtivaid ettevõtteid nii erinevates tööstusharudes nagu finantstehnoloogia, taastuvenergia ja haridus. Kuna Ühendkuningriigi ülemaailmsed ettevõtlusalased ambitsioonid on pärast Brexitit tugevnenud, on tõenäoline, et Ühendkuningriigi maine ülemaailmse ärimagnetina ainult suureneb.

Mitmed põhjused teevad Ühendkuningriigist ilmselge valiku ettevõtluse alustamiseks, kuid kui on üks põhiline põhjus, milles ettevõtjad ja investorid võivad kokku leppida, siis on see Ühendkuningriigi väljakujunenud, kuid samas teedrajav majandus, mida iseloomustab tugev majanduskasv ja stabiilne poliitiline süsteem.

 

Praegu saab Inglismaal asutada eri liiki ärivorme:

– Piiratud vastutusega äriühing (tuntud ka kui Limited või lihtsalt Ltd)

On ideaalne valik üksikisikutele, kes soovivad alustada ettevõtlust Ühendkuningriigis. Kõik, sealhulgas äriühingu pangakontod, varaomand ja tegevus, on eraldatud aktsionäride huvidest ja vastutusest.

– Piiratud vastutusega äriühing

Väldite igasugust isiklikku riski seoses rahaliste vahendite ja varaga – aktsionärid vastutavad ettevõtte võlgade eest ainult investeeritud kapitaliga, seega ei kaotaks üksikisik rohkem, kui on ettevõttele eraldatud. 

– Aktsiaselts

Samuti tasub mainida aktsiaseltse. Seda tüüpi ettevõtteid soovitatakse enamasti suurtele ettevõtetele, kes sisenevad uuele turule. Seda tüüpi äriühingud pakuvad oma aktsiaid üldsusele, kaasates seega rohkem kapitali. Aktsiatega kaubeldakse börsil. Samuti on oluline märkida, et enne aktsiate avalikku müümist peab ettevõtte kapital olema vähemalt 50 000 Suurbritannia naelsterlingi, mis on tüüpiline struktuur suuremale, väljakujunenud ettevõttele.

Kuidas luuakse Inglismaal äriühing?

Ettevõtte registreerimine Inglismaal on mugavam kui kunagi varem – pärast meie valimist pakutakse klientidele teenuseid eemalt, spetsialistid saadavad kõik dokumendid. Registreerimine ise võtab tavaliselt 1-3 päeva.

Tulevane ettevõtja saab meie käest täitmiseks küsimustiku ja dokumentide loetelu. Suhtleme omaltpoolt notariga ning vajadusel küsime Teie käest lisa detaile.

Miinimumnõuet ei ole – saab alustada alates 1GBP.

Ettevõtte asutamine Inglismaal hõlmab mitut liiki makse:

19

Tulumaks – 19%

~

Isiklike toetuste maksustamine: Kuni 12,570 GBP – 0%
12,571 GBP – 50,270 GBP – 20%
50,271 GBP – 150,000 GBP – 40%
Üle 150 000 GBP – 45%

Eelised:

Äritegevuse lihtsus, õitsev majandus, lihtne maksusüsteem, Kvalifitseeritud töötajate rohkus jpm.

Kuna Ühendkuningriik on nüüdseks Euroopa Liidust lahkunud, on see tekitanud ettevõtjatele teatavaid probleeme (näiteks Ühendkuningriigis elamise piirangud). Juriidilise isiku registreerimine hõlbustab teenuste osutamist otse Ühendkuningriigis ja avab teie ettevõttele tohutu turu. Seega muutub ettevõte Ühendkuningriigis omamoodi päästeks üksikisikutele, kes soovivad laieneda uuele turule. Kõik, mida oleks vaja teilt meile on ettevõtte nimi ja olemasolev kapital et alustada ettevõte.

LCPC eesmärk on pakkuda teile ja teie ettevõttele kvaliteetset abi. Ettevõtte asutamine on üks esimesi samme teie ettevõtte loomisel ja me aitame teid sellel teekonnal!

Otsite nõustajat?

Lepi kokku kohtumine