Firma asutamine Poolas

Ettevõtte asutamine Poolas alates 2500€ + käibemaks (kõik kaasa arvatud!)

Poola on suuruselt üheksas Euroopa riik, mille majandus on üks Euroopa Liidu suurimaid kasvavaid liike. Rohkem kui 37 miljoni elanikuga, Ida- ja Lääne-Euroopat ühendava mugava geograafilise asukoha ning laia vene keelt kõnelevate inimeste ringiga on need vaid mõned positiivsed küljed, mida tasub kaaluda, kui alustate ettevõtlust Poolas

Miks tasub Poola ettevõtlusega alustada?

Poola majanduse suurim osa on hulgi- ja jaekaubandus, transport, majutus- ja toitlustusteenused ning tööstus. Eriti oluline on, et Poola osaleb aktiivselt kaubanduses teiste Euroopa Liidu riikidega: kuni 80% Poola ekspordist läheb ELi riikidesse (peamiselt Saksamaale, Tšehhi Vabariiki, Prantsusmaale) ja kuni 69% sissetulevast impordist pärineb EList ( Saksamaa, Holland, Itaalia).

Siiski on võimalusi seda vältida ja üks laialdaselt arutatud ideedest on ettevõtte asutamine Poolas. Sellisel juhul oleksid sõidukid ületanud Saksa-Poola piiri riigis, kus sõidukid on registreeritud. Välja puhanud ja tankinud sõidukijuhid saaksid jätkata oma edukaid reise Lääne-Euroopa riikidesse, kaotamata aega päritoluriiki tagasipöördumiseks.

Ärimaailmas on Poola tuntud oma stabiilse majanduse ja pideva kasvu poolest.

Tänu oma asukohale ja soodsale koostööle naaberriikidega võib Poola olla ka Eesti ettevõtjatele atraktiivne. Euroopa Parlamendis arutelu tekitanud liikuvuse paketi jõustumisega, mille eesmärk on parandada kaugliinide juhtide olukorda, peaksid Eesti vedajad täitma üht olulist nõuet: iga nelja nädala tagant tagastada kaubad riiki, kus need on registreeritud. See võib tekitada raskusi riikidele, kes asuvad ELi piiril.

Kuidas luuakse Poolas äriühing?

Ettevõtte registreerimine Poolas on mugavam kui kunagi varem – pärast meie valimist pakutakse klientidele teenuseid eemalt, spetsialistid saadavad kõik dokumendid. Registreerimine ise võtab tavaliselt 1 kuni 2 kuud.

Tulevane ettevõtja, kes soovib asutada Poolas äriühingu, peab esitama iga aktsionäri või juhi passi koopia ja aadressi tõendava dokumendi. Selleks, et koostöö kontaktisiku ja ettevõtte asutamise kliendi vahel oleks võimalikult sujuv, on vaja ka notariaalselt tõestatud koopiat teie passist, aadressi, telefoninumbrit ja e-posti aadressi – lahendame teie eest ka notari küsimuse.

Kõige populaarsem õiguslik vorm on OÜ, mida poola keeles tuntakse kui Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (SP ZOO). See on ideaalne väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks, sellel võib olla üks või mitu osanikku ja minimaalne põhikapital peab olema vähemalt 5000 zlotti.

Selleks, et ettevõte oleks Poolas edukas, ei ole vaja osaleda kõigis menetlustes. LCPC spetsialistid hoolitsevad selle eest, et kõik sujuks tõrgeteta ja teie ettevõtte asutamine vastaks kõigile nõuetele. Dokumendid koostab ja tõestab Eestis notar, mis omakorda annab meie kolleegidele Poolas õiguse tegutseda teie nimel. Selline volikiri tuleb tõlkida poola keelde. 

Ettevõtte asutamine Poolas hõlmab mitut liiki makse:

9

SP ZOO kasumi suhtes kohaldatakse ettevõtte tulumaksu 9% (käive kuni 1,2 miljonit eurot aastas).

19

SP ZOO kasumi suhtes kohaldatakse ettevõtte tulumaksu 19% (kui käive ületab 1,2 miljonit eurot aastas).

5

Käibemaks 23% (maksuvabastus 8% (tervishoid jne) ja 5% toiduainetele).

Pangakonto avamine Poolas on võimalik ka ilma kliendi enda osaluseta, kuid sellega kaasnevad lisakulud. Sellisel juhul on jälle vaja notariaalselt tõestatud volikirja, mis annab õiguse seda teie eest teha. Pangakonto avamine on aga üsna lihtne, nii et raha kokkuhoidmiseks võib seda teha, kui minna ükskõik millisesse Poola linna. Eesti-Poola suhete edasine areng julgustab meid vaatama teise pilguga meie kiiresti arenevale mitte nii kaugele naabrile ja kasutama võimalust alustada oma äri Poolas. 

LCPC eesmärk on pakkuda teile ja teie ettevõttele kvaliteetset abi. Ettevõtte asutamine on üks esimesi samme teie ettevõtte loomisel ja me aitame teid sellel teekonnal!

Otsite nõustajat?

Lepi kokku kohtumine