Firma asutamine Prantsusmaal

Ettevõtte asutamine Prantsusmaal maksab 4500€ + KM.

Mida on vaja teada enne firma avamist Prantsusmaal?

Kui soovite Prantsusmaal ettevõtlusega alustada, peate omama elamisluba või olema ELi kodanik. Teil võib olla vaja kvalifikatsiooni või diplomeid, mida Prantsuse ametiasutused tunnustavad. Seejärel peate uurima turgu, koostama eelarveprognoosid ja finantsplaanid ning vajadusel otsima rahastamist.

Miks tasub Prantsusmaal ettevõtlusega alustada?

Prantsusmaa on väga ettevõtjasõbralik riik, millel on üks Euroopa suurimaid turge ja juurdepääs Euroopa ühtsele turule. Prantsusmaa pealinn Pariis on Euroopa oluline finantskeskus. Samuti on Prantsusmaal andekas tööjõud, uuenduslikud ärijuhid, kvaliteetne transpordiinfrastruktuur ja tugev intellektuaalomandi kaitse. Prantsusmaa on tööstuslik jõujaam ja vaatamata üldise toodangu vähenemisele on töötlev tööstus endiselt üks suurimaid majandussektoreid. Riik on koduks juhtivatele autotootjatele (Peugeot ja Renault) ja maailma juhtivale lennukitootjale (Airbus).

Ettevõtlusele soodne keskkond ja kõrgelt haritud tööjõud teevad sellest atraktiivse koha ettevõtluseks. Prantsusmaa on ka üks enim külastatavaid riike maailmas ja selle kultuuriline mõju on laialdaselt tunnustatud.

 

Praegu saab Prantsusmaal asutada eri liiki ärivorme:

Prantsuse aktsiaselts (société anonyme - SA)

Prantsuse aktsiaseltsi moodustamiseks on vaja vähemalt seitse aktsionäri. Asutajad võivad olla füüsilised või juriidilised isikud. Algne aktsiakapital on 37000€, et asutada äriühing Prantsusmaal. Kapital jagatakse aktsiateks ja aktsionäride vastutus on piiratud nende sissemakse suurusega.

Prantsuse piiratud vastutusega äriühing (société a responsabilité limitée - SARL)

Seda tüüpi ettevõtet võivad Prantsusmaal asutada vähemalt kaks aktsionäri ja maksimaalselt 100 füüsilist või juriidilist isikut. Minimaalne aktsiakapital ei ole nõutav. Seda struktuuri soovitatakse üldiselt Prantsusmaal asutatud väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Selle ettevõtlusvormi asutamine nõuab igal aastal aastakoosolekut, et kinnitada raamatupidamise aastaaruanne.

Société par actions simplifiée (SAS)

Sarnaneb aktsiaseltsiga, kuid on paindlikum ja nõuab Prantsusmaal asutamiseks vaid kahte osanikku. Esimehe või presidendi peavad määrama aktsionärid. Selle ärivormi kehtestamine nõuab igal aastal aastakoosolekut, et kinnitada raamatupidamise aastaaruanne. Välismaalastele soovitatakse asutada SAS-tüüpi äriühing, kuna SARLi direktor peab olema Prantsusmaa resident.

Kuidas luuakse Prantsusmaal äriühing?

Ettevõtte registreerimine Prantsusmaal on mugavam kui kunagi varem – pärast meie valimist pakutakse klientidele teenuseid eemalt, spetsialistid saadavad kõik dokumendid. Registreerimine ise võtab tavaliselt 1-2 nädalat.

Tulevane ettevõtja saab meie käest täitmiseks küsimustiku ja dokumentide loetelu. Suhtleme omaltpoolt notariga ning vajaduse küsime Teie käest lisa detaile.

SARLi ning SASi – minimaalne põhikapital on 1€, kuid pangad nõuavad konto avamiseks rohkem kui seda arvu.

Teine populaarne ettevõtte liik Prantsusmaal on filiaal. Selline äriühing sõltub siiski täielikult emaettevõttest, mis peab selle asutama oma otsusega ja esitama selle Prantsusmaa äriregistrile. Filiaalid peavad teostama samu tegevusi kui emaettevõtted ja on hea valik välisriikide ettevõtetele, kes soovivad tegutseda Prantsusmaal pikema aja jooksul. Emaettevõtjal on täielik kontroll filiaali üle ja ta vastutab Prantsuse struktuuri kohustuste eest. Võrreldes tütarettevõtjaga on Prantsuse filiaali asutamine lihtsam ja odavam. Filiaali eeliseks on ka see, et Prantsusmaal maksustatakse ainult Prantsusmaal teenitud tulu.

Ettevõtte asutamine Prantsusmaal hõlmab mitut liiki makse:

25

Ettevõtte tulumaksumäär on 25%

20

Käibemaksumäär on 20%

30

Dividenditulu suhtes kohaldatakse kindlasummalist maksu, mille määr on 30%

Eelised:

 Prantsusmaa valitsus toetab jätkuvalt tootmissektorit, et suurendada selle konkurentsivõimet, keskendudes rohkem tehnoloogiale ja innovatsioonile ning riigi tugevale ettevõtluskultuurile. Lisaks sellele, et Prantsusmaa on üks Euroopa suurimaid majandusi, on ta ka suuruselt kuues maailmas. Sellel on suur siseturg ja see on peamine sild ülejäänud Euroopa ühtse turuga. Tänu suurepärasele infrastruktuurile, hästi arenenud telekommunikatsioonile ja tehnoloogiale ning juurdepääsule ühele piirkonna suurimale kapitaliturule on Prantsusmaa valitsus viimastel aastatel laiendanud oma poliitikat, et jätkuvalt meelitada ligi välisriikide huvi ja investeeringuid.

 

Tänu suurepärasele infrastruktuurile, hästi arenenud telekommunikatsioonile ja tehnoloogiale ning juurdepääsule ühele piirkonna suurimale kapitaliturule on Prantsusmaa valitsus viimastel aastatel laiendanud oma poliitikat, et jätkuvalt meelitada ligi välisriikide huvi ja investeeringuid.

LCPC eesmärk on pakkuda teile ja teie ettevõttele kvaliteetset abi. Ettevõtte asutamine on üks esimesi samme teie ettevõtte loomisel ja me aitame teid sellel teekonnal!

Otsite nõustajat?

Lepi kokku kohtumine