Ettevõtte registreerimine Leedus

Ettevõtte registreerimine Leedus alates 399€ + KM.

Leedu on muutumas üheks kõige atraktiivsemaks riigiks uute ettevõtjate jaoks, eriti nende jaoks, kellel on ulatuslik taust seoses tehnoloogia ja erinevate impordi-/eksporditüüpi ettevõtetega. Lisaks sellele on riigi suhteliselt madalad maksumäärad ning suurepärane asukoht, kuna see asub Läänemere ääres ja on ühenduses erinevate Põhja- ja Kesk-Euroopa riikidega. See on vaid mõned näited sellest, miks Leedu valimine oma järgmise äriettevõtte jaoks on suurepärane idee.

Miks alustada ettevõtlust Leedus?

Riikide äriindeks on 15 parima hulgas sellistes valdkondades nagu: Ettevõtluse lihtsuse poolest on ta 11. kohal. Viimaste aastate jooksul on Leedu näidanud suurt lubadust ja on kiiresti kasvanud paljude kõrgelt hinnatud ettevõtete fintech-keskuseks. Alates 2020. aastast on FinTechi idufirmad pidevalt valinud Leedu ja praegu töötab seal üle 4000 inimese ning üle 230 Fintech-tüüpi ettevõtte.

Leedu ei ole samuti hoidunud uute ettevõtjate ja investorite ligimeelitamisest. Riik on teinud pidevaid edusamme uute ettevõtete ligimeelitamisel (mis on suures osas tänu õitsvatele teenindus- ja andmekeskustele). Samuti tasub mainida, et Leedu on edukalt meelitanud ligi selliseid hiiglasi nagu Google, Thermo Fished, Revolut, Uber ja teised.  Samuti on Leedus üsna palju edukaid ettevõtteid, näiteks Trafi, Tesonet ja väga populaarne Vinted.

Leedut peetakse sillaks ida ja lääne vahel.

Suur osa elanikkonnast räägib 1-2 võõrkeelt (peamine on inglise keel, teisel kohal on vene keel), mis lihtsustab välismaalaste suhtlemist.  Lõpuks on Leedu internet praegu üks parimaid maailmas, kuna see on usaldusväärne, odav ja kättesaadav kõikides küsimustes (nii ärilistes kui ka isiklikes). Riik, mis jätkuvalt kasvab ja liigub edasi, on ideaalne koht, kus peatuda ja alustada oma uut ettevõtmist.

Praegu võib Leedus asutada erinevaid ettevõtlusvorme:

– Suletud aktsiaselts (UAB)

UAB on tänapäeval Leedus kõige populaarsem ettevõtlusvorm. Mitte-Leedu kodanike/residentide puhul tuleb UAB-ettevõtte registreerimine lõpule viia notari abiga ja see võtab tavaliselt aega umbes 2-6 nädalat alates kuupäevast, mil kõik dokumendid on kogutud. Pidage meeles, et valmis äriühingu ostmine eeldab külastust ja seda ei ole praegusel ajal võimalik teha eemalt. Samuti tasub märkida, et asutajal (asutajatel) peab olema 2500€ aktsiakapitali jaoks olemas.

Loomulikult abistame teid kogu protsessi käigus, valmistame ette asjakohased dokumendid, korraldame vajalikud kohtumised notariga ja esitame kõik vajalikud andmed registrikeskusele. Kõik, mida teilt nõutakse, on nimi, mida soovite kasutada, ja meie hoolitseme kõige muu eest.

Minimaalne investeering on 2500€.

Nõuab registreerimisaadressi Leedus.

Ettevõttel peab olema raamatupidaja, kes peab raamatupidamisarvestust.

Ettevõtte asutamiseks ilma notarita on vajalik mobiilne allkiri.

Miks on hea avada UAB ettevõte?
Aktsiaseltsi asutamine on kasulik, kui on tegemist välismaiste tarnijatega või kui otsitakse kliente välisriikides, sest see juriidiline vorm on välisriikide ettevõtetele hästi tuntud. UAB on ärivormina väga atraktiivne ka äririski tõttu - vastavalt aktsiaseltside seadusele on UAB piiratud tsiviilvastutusega üksus, mis tähendab, et ettevõte riskib ainult oma varaga, aktsionäride vara on puutumatu (kui kohtus ei ole tõestatud kuritegusid jne).
UAB asutamine
✓ Kogu menetlus internetis kestab 2-5 tööpäeva, notaribüroos 2-4 nädalat.
✓ Esimese aasta registreerimise aadress on tasuta. 
✓ Ettevõte võib avada pangakonto Leedu pangas, kui see on registreeritud internetis.
✓ The company can be registered online only with Lithuanian mobile signature. 
Kui välisriigi kodanik elab Leedus, tal on Leedus ajutine või pikaajaline elamisluba ja talle on antud Leedu isikukood, võib ta registreerida UAB elektrooniliselt. Selleks on vajalik mobiilne allkiri ja vähemalt 2500€ suurune põhikapital, mis tuleb ettevõtte asutamise ajal kanda ettevõtte pangakontole. Dokumentide ettevalmistamine ja ettevõtte asutamine võtab aega 2-4 tööpäeva.
Ettevõtte registreerimise käigus valmistame ette kõik registreerimisdokumendid, korraldame vajaliku kohtumise notariga ning tuleme ja toome dokumendid koos teiega registrikeskusesse. Teil tuleb vaid välja mõelda UAB ettevõtte nimi, esitada kõik registreerimiseks vajalikud dokumendid ja moodustada vähemalt 2500€ suurune põhikapital. Dokumentide ettevalmistamine ja ettevõtte asutamine võtab aega 2-4 nädalat.
Valmis UAB
✓ Esimese aasta registreerimise aadress on tasuta. 
✓ Ettevõtte võib osta välisriigi kodanik või ettevõte.
✓ Ettevõtte võib osta välisriigi kodanik või ettevõte.
✓ Ettevõttel on pangakonto Leedu pangas.
Kõige kiirem ja odavam viis ettevõtte asutamiseks Leedus on selle ostmine. Järgnevast nimekirjast peaksite valima juba asutatud ettevõtte nime, mille ostate. Kui meil on dokumentide koostamiseks vajalik teave, valmistame ette ja broneerime aja notari juures. Tavaliselt võtab kogu protsess aega nii kaua, kui kaua on vaja oodata notari külastust. Pidage meeles, et peate Leetu tulema ja olema tehingu tegemiseks isiklikult notari juures.
UAB asutamine - ost - müük
✓ Esimese aasta registreerimise aadress on tasuta. 
✓ Ettevõtte võib osta välisriigi kodanik või ettevõte.
✓ Kogu menetlus võtab aega 5-14 tööpäeva.
✓ Ettevõttel on pangakonto Leedu pangas.
Kõige kiirem ja odavam viis ettevõtte asutamiseks Leedus on selle ostmine. Kui soovite ettevõtte kohandatud nimega, saame selle registreerida ja pärast seda teile müüa. Kui meil on dokumentide koostamiseks vajalik teave, valmistame ette ja broneerime aja notari juures. Tavaliselt võtab kogu protsess aega nii kaua, kui kaua on vaja oodata notari külastust. Pidage meeles, et peate Leetu tulema ja olema tehingu tegemiseks isiklikult notari juures.

– Väike partnerlus (MB)

MB (Leedus Mažoji Bendrija) on Leedus väga populaarne ärivorm. Mitte-Leedu kodanike/residentide puhul tuleb MB registreerimine lõpule viia notari abiga ja see võtab tavaliselt aega umbes 2-6 nädalat alates kuupäevast, mil kõik dokumendid on kogutud. Pange tähele, et seda tüüpi äriühingu registreerimiseks on vaja kas ra visiiti või volikirja kaugregistreerimiseks. Erinevalt oma UAB vastandist ei ole MB-l minimaalset aktsiakapitali nõuet. Registreerimisprotsess on sama nagu UAB puhul – registreerimiseks on vaja notarit (seda saab teha kas eemalt või isiklikult).

Erinevuste puhul tasub mainida, et MB loodi 2012. aastal ja selle eesmärk oli kehtestada lihtsamad äritegevuse viisid pärast finantskriisi. MB on siin selleks, et julgustada uusi ettevõtjaid looma väikese ja keskmise suurusega ettevõtteid Leedus. See on ideaalne valik, nagu eelnevalt mainitud, väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks või täiendavaks tegevuseks, kui üksikisik töötab alaliselt mujal.

Nõuab registreerimisaadressi Leedus.

Miks on hea avada MB ettevõte?
Väikeühing on ideaalne väikese pereettevõtte pidamiseks või lisategevuste võtmiseks, kui teil on juba kindel töökoht. MB omanikud ei vastuta äririskide eest oma varaga, osakapitali ei ole vaja. Väikeühingul ei pea olema raamatupidaja ega pidama raamatupidamist, kuigi soovitame seda teha.
MB asutamine
✓ Ettevõte võib avada pangakonto Leedu pangas, kui see on registreeritud internetis.
✓ Ettevõte saab registreeruda internetis ainult Leedu mobiilallkirjaga. 
✓ Esimese aasta registreerimise aadress on tasuta. 
✓ Kogu menetlus internetis kestab 1-2 tööpäeva, notaribüroos võtab aega 2-6 nädalat.
Väike partnerluse loomine internetis on kõige kiirem ja odavam viis. Meie abiga võtab see aega vaid tund aega. Me teeme kõik asutamisetapid, teil tuleb vaid mobiilallkirjaga allkirjastada. Ettevõte saab avada pangakonto teie valitud Leedu pangas.
MB notaribüroo registreerimise käigus valmistame ette kõik registreerimisdokumendid, korraldame vajaliku kohtumise notariga ning tuleme ja toome dokumendid koos teiega registrikeskusesse. Teil tuleb vaid välja mõelda MB-ettevõtte nimi, esitada kõik registreerimiseks vajalikud dokumendid.  Dokumentide ettevalmistamine ja ettevõtte asutamine võtab aega 2-6 nädalat.

Millised on peamised erinevused UAB ja MB vahel?

       (MB) 

               (UAB)

Minimaalne investeering

               2500€

Raamatupidaja

Asutajad

 kuni 10

    kuni 250

Investorid

füüsilised isikud

        kõik

Piiratud vastutus

Ettevõtte asutamine Leedus hõlmab mitut liiki makse:

21

Praegune käibemaksumäär Leedus on endiselt 21% ja käibemaksukohustuslaseks registreerimine on vajalik, kui käive ületab 45000€ 12 kuu jooksul.

15

Dividendid maksustatakse praegu 15%-lise maksumääraga.

20

Füüsilise isiku tulumaks (GPM) on 20%.

~

Tavapärane tulumaksumäär on 15%, kuid paljud väikesed partnerlused kohaldavad vähendatud määra 5%. Ettevõtte tulumaksumäära 5% võib kohaldada juhul, kui: keskmine töötajate arv ei ületa 10 inimest, aastane tulu ei ületa 300000€ ja väikeühingu liikmetele ei kuulu üle 50% teiste äriühingute aktsiatest või osadest. MB ega UAB ei pea esimese kalendriaasta jooksul pärast äriühingu asutamist tulumaksu maksma.

Kõige sagedamini esitatavad küsimused

Ettevõtte registreerimine käibemaksukohustuslasena

Meil kui ettevõtte asutajatel ei ole võimalust müüa müüdavat ettevõtet ise käibemaksukohustuslasena registreerida, seega toimub see kõik pärast omandamist. Ettevõtte käibemaksukohustuslaseks registreerimine on lihtne ja kõigile raamatupidajatele tasuta.

Muide, me pakume ka raamatupidamisteenuseid ja meie raamatupidajad registreerivad ettevõtted käibemaksukohustuslasena tasuta.

Kui vajate abi, võtke meiega julgelt ühendust, me aitame hea meelega.

Ettevõtte pangakonto avamine Leedu pangas

Välismaalased saavad Leedu pankades avada pangakontosid ainult elektrooniliste äriühingute asutamise teel. Kui kliendid ostavad meilt asutatud UAB, müüakse ettevõte koos juba avatud pangakontoga Luminor pangas. Kui asutate ettevõtte notari poolt, võite proovida ise pangakontot avada, kuid jällegi ei ole garantiid, et pangad avavad konto.

Kui teil on küsimusi, võite alati meiega ühendust võtta telefoni või e-posti teel.

Kas te pakute raamatupidamisteenuseid?

Jah, me saame hallata teie ettevõtte raamatupidamisarvestust ja teha muud tööd, mis on kasulikud teie ettevõttele:

 • Hoiame ettevõtte täielikku raamatupidamisarvestust alates algdokumentidest kuni raamatupidamisaruannete koostamiseni;
 • Palgaarvestus ja muu personaliarvestus;
 • Me vahendame valitsusasutustega;
 • Esitame teie eest vajalikud deklaratsioonid ja aruanded maksuametile, sotsiaalkindlustusametile, registrikeskusele ja teistele riigiasutustele;
 • Valmistame ette ettevõtte volitused (nii kirjalikud kui ka elektroonilised) ja raamatupidamiseks vajalikud korraldused;
 • Hooletusse jäetud raamatupidamisarvestuse korrastamine;
 • Nõustamine raamatupidamis-, maksu-, finants- ja õigusküsimustes;
 • Töötleme juriidilisi dokumente;
 • Lepingute ja muude juriidiliste dokumentide koostamine;
 • Nõustamine võlgade sissenõudmise ja haldamise küsimustes ning vajalike dokumentide ettevalmistamine;
  jne.

Oleme spetsialiseerunud mitte ainult raamatupidamisele, vaid ka juriidilistele teenustele, nii et saame aidata teie ettevõtte raamatupidamist ja finantsjuhtimist, hinnates asjakohaseid toiminguid või tegevusi nii raamatupidamise kui ka juriidilisest vaatenurgast.

Võtke meiega ühendust, et saada teie ettevõttele kohandatud raamatupidamisteenuse ettepanek.

Raamatupidamise hinnad:

Raamatupidamine OÜdele, Äriühingutele ja muudele ettevõtetele alates 110 EUR/kuu + käibemaks.

Meie raamatupidajad suhtlevad inglise, vene, eesti ja leedu keeles. 

Kas te saate pakkuda registreerimisaadressi?

Meil on oma registreerimisaadress ja me pakume seda esimesel aastal tasuta Kaunases. Hiljem maksab registreerimisaadress 99€ aastas. Küll aga saame pakkuda teile sõbraliku hinna eest partneri aadressi välismaal. Hind varieerub individuaalselt sõltuvalt riigist ja partneri pakkumistest. 

LCPC eesmärk on pakkuda teile ja teie ettevõttele kvaliteetset abi. Ettevõtte asutamine on üks esimesi samme teie ettevõtte ülesehitamisel ja me aitame teid sellel teekonnal!

Otsite nõustajat?

Lepi kokku kohtumine