MIKS

on hea välismaal firma asutada?

Enamik ettevõtteid püüdleb kasvu poole. See kasv tähendab erinevate organisatsioonide jaoks erinevaid asju. Mõnede hulka kuulub aga järgmise sammu astumine globaalse levitamise suunas. Ettevõtetel, kes soovivad alustada tegevust välismaal või laieneda uuele välismaisele turule, on mõned võimalused.

Ettevõtluse alustamise eelised välismaal

Väiksemad tegevuskulud

Kulud on ettevõtte juhtimisel oluline tegur. Kuigi tegevuse ümberpaigutamine võib tunduda hirmuäratav väljavaade, võib see tuua kasu ettevõtte tulemusele. Sõltuvalt riigist, kus te otsustate tegutseda või toota, võib teil olla juurdepääs madalamatele tööjõukuludele ja üldistele tegevuskuludele, näiteks ruumide haldamisele. Mõnel juhul võib see olla vastuoluline kolimine. Siiski on kohalikele elanikele kasu töökohtade ja majandusse tagasi mineva raha näol.

Suur hulk talente

Kogu maailmas on mitmeid kohti, kus on võimalik saada juurdepääs suuresti kasutamata oskustööliste reservile. Sellistes kohtades nagu Aasia, on olemas kõrge kvalifikatsiooniga töötajad, kes tervitavad uusi ja uuenduslikke ideid, et viia oma oskused järgmisele tasemele. Samuti on kodumaal ettevõtteid, kes saavad aidata ressursside hankimisel. Kui näiteks kaalute oma ettevõtte alustamiseks värbamist Hiinas, siis võiksite kaaluda värbamise allhankimist INS Globalile, sest neil on kohalikud teadmised ja kogemused.

Ettevõtjasõbralikud seadused ja määrused

Maailmas on riike, mis püüavad olla parimad äritegevuse kohad. Business Insideri andmetel on Uus-Meremaa ja Singapur ühed parimad kohad, mis on esile toodud "Ease of Doing Business" nimekirjas. Kui soovite oma äri välismaal alustada, tuleb teha mõned kaalutlused, sealhulgas järgmised:

  • krediidi saamise viisid
  • lubade saamise lihtsus
  • maksumäärad
  • seadused ja eeskirjad

Riigid, mis on nendes valdkondades soodsad, muudavad protsessi lihtsamaks kõigile, kes soovivad riigis ettevõtlust alustada. Neil on madal bürokraatia tase ja nad julgustavad innovatsiooni, et aidata oma majanduses välisturul edu saavutada.

Kasutamata turuvõimalus

Teine eelis, mis on ettevõtlusega alustamisel välismaal, on võimalused siseneda vähem küllastunud turgudele. Teie praegune tööstusharu võib olla kodumaal äärmiselt konkurentsivõimeline. Kui te aga vaatate samu turge erinevates riikides, võite leida praktiliselt kasutamata võimalusi. Need võimalused tähendavad, et te võite avada end "suure kala väikeses tiigis" stsenaariumiks, kuni teised ettevõtted hakkavad järele jõudma. Samuti võivad nendes riikides olla madalamad tegevuskulud, nii et ka kasumimarginaal võib suureneda.

Valitsuse stiimulid ja madalad maksud

Paljudes riikides on sageli olemas mitmesugused riiklikud stiimulid, et julgustada alustavaid ettevõtteid. See võib toimuda investeerimisvõimaluste kujul, et muuta ettevõtte asutamine atraktiivsemaks. Samuti on olemas mitmesuguseid maksusoodustusi, mis meelitavad ettevõtte omanikke. Näiteks võib tuua USA ettevõtte Burger King, kes kolis oma peakorteri Kanadasse, et säästa sealjuures miljoneid. Atraktiivsemaks muutmisega saavad nii suured kui ka väikesed ettevõtted nautida valitsuse pakkumisi.

Samuti võib olla kasulik vaadata, milline on ettevõtte tulumaksu tase erinevates riikides. Ühendkuningriigis on maksumäär 20% võrreldes USAga, kus kõrgeim maksumäär on 35%. Maksusääst on üks kõige ahvatlevamaid aspekte ettevõtte asutamisel välismaal. Need võivad aidata ettevõttel sõltuvalt suurusest säästa tuhandeid, kui mitte miljoneid.

Lihtne äriregistreerimine

Mõnes riigis on olemas lihtsad registreerimisprotsessid, mis võimaldavad teil alustada tegevust. Sellistes kohtades nagu Malaisia on vaja vaid mõned dokumendid ja paar päeva, et alustada, mis võib olla abiks, kui soovite kiiresti tegutseda.

Ulatuslikud võimalused

Kui soovid pääseda suuremale turule, siis on arenenud riigid võimaluste allikaks. Paljud ELi riigid on Euroopa Liidu lepingutega loodud pikaajaliste suhete tõttu ideaalne koht ettevõtluse alustamiseks. Kui olete asutatud mõnes neist riikidest, saate juurdepääsu kaupade ja teenuste vabale liikumisele teistes ELi riikides. See muudab toodete transpordi ja müügi odavamaks. Samuti on olemas fantastiline infrastruktuur ja ELil on suurepärased sidemed muu maailmaga, mis muudavad müügi väljaspool ELi lihtsamaks.

Rikkalikud äriteenused

Igal riigil on oma nišš, ja paljudes riikides hõlmab see arvukalt mainekaid äriteenuseid ja rahastamisvõimalusi. Sellised paigad nagu USA, Euroopa ja Ühendkuningriik on tuntud selle poolest, et neis on mõned maailma kõige arenenumad finantsteenused ja investeerimisvõimalused. Seevastu sellistes riikides nagu Hiina ja India on mõned maailma suurimad tootmisettevõtted, mida saab kasutada. Igal paigal on oma tugevused ja uuele turule sisenevad ettevõtted saavad otsustada, milliseid esmatähtsaid äriteenuseid nad soovivad kasutada.

LCPC eesmärk on pakkuda teile ja teie ettevõttele kvaliteetset abi. Ettevõtte asutamine on üks esimesi samme teie ettevõtte loomisel ja me aitame teid koos läbi selle!

Otsite nõustajat?

Lepi kokku kohtumine