Firma asutamine Belgias

Belgias ettevõtte asutamise hind algab 2950€ + KM

Mida on vaja teada enne firma avamist Belgias?

Belgias ettevõtte asutamiseks on oluline teada nelja peamist äriliiki. Milleks on filiaal, tütarettevõte, seltsing või füüsiliselt isikust ettevõtja. Enamik Belgiasse investeerivaid välisettevõtteid valib filiaali või asutab tütarettevõtte. Kõige populaarsem juriidiline vorm on vaste Eesti OÜ-le - BV / SRL (Besloten vennootschap / Société à responsabilité limitée). See on standardne ettevõtte vorm, millel on paindlikud finantseerimise, kasumi jaotamise ja juhtimise põhikirjad.

Maksusüsteem on oluline teema neile, kes mõtlevad Belgias ettevõtte loomisele. Riik on kehtestanud atraktiivse maksurežiimi, mis võimaldab ettevõtete aktsionäridel kasumit kodumaale tagasi tuua ilma dividendidelt kinnipeetava maksu maksmata. See tingimus kehtib juhul, kui aktsionär on ühe Belgia maksulepingu 80 osalise resident. Ettevõte kohustub tasuma makse, kui tema asukoht, peakontor või juhtimiskoht asub Belgias. Käibemaksumäär selles riigis on 21%. Kui ettevõtte kasum ei ületa 100 000€, rakendataks madalamat maksumäära. On ka muid maksusoodustusi, mida ettevõte saab teatud tingimustel ära kasutada. Maksuaasta algab 1. jaanuaril ja lõpeb 31. detsembril kohustusliku ja iga-aastase maksudeklaratsiooniga.

Miks tasub Belgias ettevõtlusega alustada?

Belgiast on aeglaselt saamas erinevate välisinvestorite ja ettevõtjate üks olulisemaid tõmbekeskusi. Selle ainulaadne asukoht Euroopa turu südames, millel on otsene juurdepääs ELi kliendibaasile ja selle suur enam kui 140 miljoni kasutajaga elanikkond 480 km raadiuses on vaid mõned eelised Belgias ettevõtte loomisel.

Belgiat peetakse omamoodi Euroopa rist teeks, kus võetakse vastu Euroopa Liidu ja mitmete teiste rahvusvaheliste organisatsioonide olulisemad otsused. Riik on jagatud kaheks kultuuri piirkonnaks: hollandi keelt rääkiv flaami ja Valloonia piirkond, kus domineerivad prantslased. Selle pealinn Brüssel on erakordselt ainulaadne mitmekeelne linn, kus on palju erinevaid kultuure ja ettevõtteid.

Ettevõtte asutamine Belgias võib olla suhteliselt lihtne

BV / SRL loomine ei nõua minimaalset aktsiakapitali. Seda ei peeta kohalike seaduste alusel enam tõhusaks mehhanismiks kolmandate isikute (ettevõtte võlausaldajate) kaitsmiseks. Seadusandjad on loobunud “volitatud kapitali” mõistest, kuid on võtnud kasutusele muid turvameetmeid. Üks neist on finantsplaan, mille eesmärk on tagada, et aktsionäridel oleks ettevõtte juhtimiseks piisavalt raha.

Selle eesmärk on julgustada asutajaid oma tulevase ettevõtte ja selle rahastamise üle hoolikalt läbi mõtlema. Seda plaani saab kasutada ka asutajate vastutuse hindamiseks kui ettevõte läheb pankrotti kolme aasta jooksul pärast asutamist. Juriidilised küsimused ja riskide hindamise võid aga julgelt usaldada meie spetsialistide hooleks, kes annavad sulle kogu vajaliku info ning aitavad leida parima lahenduse.

 

Kõige populaarseim ettevõtlus vorm on:

BV / SRL (Besloten vennootschap / Société à responsabilité limitée), mis vastab Eesti OÜ-le.

Belgias ettevõtte asutamiseks on oluline teada, et BV / SRL ettevõte lubab ainult ühte aktsionäri. Täiendavaid isikuid saab loetleda direktoritena. Need võivad toimida eraldi või juhatusena. Kui juhiks määratakse juriidiline isik, vajab ta alalist esindajat, kes ei ole ettevõtte aktsionär, juht, direktor või muu töötaja. Mõistame, et need üksikasjad võivad tunduda segadusse ajavad, kuid meie spetsialistid aitavad teil täielikult mõista kõiki riske ja nõudeid.

Kuidas luuakse Belgias äriühing?

Ettevõtte registreerimine Belgias on mugavam kui kunagi varem – pärast meie valimist pakutakse klientidele teenuseid eemalt, spetsialistid saadavad kõik dokumendid. Registreerimine ise võtab tavaliselt 2-4 nädalat.

Tulevane ettevõtja saab meie käest täitmiseks küsimustiku ja dokumentide loetelu. Suhtleme omaltpoolt notariga ning vajaduse küsime Teie käest lisa detaile.

BV / SRL (Besloten vennootschap / Société à responsabilité limitée) miinimum kapital on vähemalt 0,01€, kuid soovitatav summa on vähemalt 100-1000€.

Ettevõtte asutamine Belgias hõlmab mitut liiki makse:

21

Belgia käibemaksusüsteem – 21%

15

Standardne dividendide maksumäär on 15%. Äriühingut loetakse maksuresidendiks, kui selle registrijärgne asukoht, peakontor või juhtimiskoht on Belgias.

Belgia suuremad pangad on KBC/CBC, Belfius, BNP Paribas ning ING Belgia. Mõned pangad võivad nõuda isiklikku külastust nende juurde vastavalt nõutele. Akreditiivteenuse (akrediteeringu) saamiseks peate pöörduma suuremate pankade poole. ING Bank ei luba konto avamist kui aktsionär on juriidiline isik. KBC bank aga lubab.

Eelised:

Avatus rahvusvahelisele kaubandusele, paljud ettevõtted on spetsialiseerunud vahe- ja pooltoodete tarnimisele ning Belgias on tugev infrastruktuur.

BV / SRL kasum:

BV / SRL kasumilt maksustatakse ettevõtte tulumaks tavapärast 25% määraga. Tavaline dividendi maksumäär on 15%. Ettevõtetel on igal ajal lubatud dividende välja maksta. Kõik jagatud summad läbivad aga “topelttesti”, et kaitsta kolmandaid isikuid. See test koosneb kahest punktist: netovara test ja likviidsuse test. Esimene keelab jaotamise, kui ettevõtte netovara on või võib jaotamise tulemusena muutuda negatiivseks. Likviidsuse test nõuab, et juhatus kontrolliks kas ettevõte suudab oma võlad tasuda vähemalt 12 kuu jooksul pärast jaotamist.

Belgia on hea koht ettevõtluse alustamiseks. Seal on tugev ettevõtluskultuur, eriti Brüsselis ja mõnes suuremas linnas. Kui mõtlete Belgias ettevõtlusega alustada, uurige kohalikku turgu ja veenduge, et teil on elujõuline äriidee.

LCPC eesmärk on pakkuda teile ja teie ettevõttele kvaliteetset abi. Ettevõtte asutamine on üks esimesi samme teie ettevõtte loomisel ja me aitame teid sellel teekonnal!

Otsite nõustajat?

Lepi kokku kohtumine