Firma asutamine Ukrainas

Ettevõtte asutamise kulud Ukrainas 1 100€ + käibemaks.

Viimastel aastatel on Ukrainas avatud suur hulk ettevõtteid ja äriühinguid, mis kuuluvad
välisriikide kodanikele. Kuna Ukraina on suur turg ja teatud valdkondades on vähe
konkurente, muutub see üha atraktiivsemaks uute ettevõtete asutamiseks. Mõned
välismaised ettevõtted avavad riigis filiaale, tegutsevad edukalt ja toovad omanikele ja
töötajatele head kasumit.

Miks tasub Ukrainas ettevõtlusega alustada?

Ukraina majandus kasvas alates 2015. aasta neljandast kvartalist kuni 2019. aasta lõpuni. Alates 2014. aastast on vaatamata konfliktile Venemaaga tehtud palju vajalikke ja valusaid reforme. Alates 2017. aastast on Ukrainasse tulnud üha rohkem välismaiseid eraisikuid ja ettevõtjaid, et luua kapitali. Mõned on tulnud edendama teenuseid, teised aga tegelema kaubanduse või tootmisega. Ukraina potentsiaal on suur ja paljusid valdkondi on vaja avastada, sest mõnes valdkonnas ei ole piisavalt konkurentsi.

Kehtiva Ukraina õiguse kohaselt on nii välisriikide kodanikel kui ka residentidel õigus tegutseda Ukrainas. Siiski on seaduses teatavad nüansid, mis on seotud ettevõtluse alustamise ja registreerimisega Ukrainas. LCPC teeninduskeskus on valmis neid kõiki üksikasjalikult tutvustama. 

Teiste riikide kodanikud, kes kavatsevad Ukrainas ettevõtlusega alustada, peaksid arvestama järgmisi asjaolusid:

Ettevõtte asutamiseks Ukrainas peab välisriigi kodanik esmalt saama individuaalse maksumaksja identifitseerimisnumbri. See number on ainulaadne ja kehtib kogu maksumaksja eluaeg. Maksukohustuslasena registreerimise number on Ukrainas ettevõtlusega tegelemiseks kohustuslik.

Selleks, et välisriigi kodaniku töötamine Ukrainas oleks ametlik ja seaduslik, peab ta saama tööloa (direktor ei pea tööluba registreerima)

 

Praegu saab Ukrainas asutada eri liiki ärivorme:

– Ariühing TOB

Kuigi Ukrainas on palju erinevaid ettevõtlusstruktuure, on Ukrainas väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks kõige sobivam vastutuse struktuur piiratud vastutusega äriühing (Товариство з Oбмеженою Bідповідальністю või tavaliselt TOB). Siiski ei saa investeerida mitte ainult raha. Aktsionärid võivad anda Ukraina äriühingule ka seadmeid, varasid (sealhulgas kinnisvara) või õigusi, mida saab kasutada ärilistel eesmärkidel. Aktsiakapitali võib ka vähendada. Sel viisil saab investeeringu osalejale tagasi maksta.

Nii residendist kui ka mitteresidendist välismaalased võivad vabalt asutada äriühingu ja olla äriühingu 100% aktsionärideks.

Ukraina äriühingu põhikirjajärgse kapitali minimaalne suurus on 0,01 UAH. Lubatud kapitali maksimumsumma ei ole piiratud, kuid te peate ise otsustama, kui palju te oma ettevõttesse investeerite. LC teeninduskeskuse spetsialistid soovitavad investeerida vähemalt 100€ (3080UAH).

Lisaks on oluline märkida, et asutamine ise saab toimuda 1-2 tööpäeva jooksul (kui kõik vajalikud dokumendid on esitatud). Välisriigi aktsionärid peavad enne registreerimist saama Ukraina maksunumbri. 

Ukraina äriühingul peab olema kohalik registreeritud aadress. Välismaised ettevõtjad, kes soovivad oma ettevõtte juhtimiseks Ukrainasse ümber asuda, võivad taotleda ümberasumisviisat, mille ametiasutused peavad heaks kiitma.

Kui lubatud kapitali summa registreerimine on lõpule viidud, saab investeeringu kanda ületeie ettevõttele. Parim viis raha ülekandmiseks on SWIFT-ülekanne. Enne tehingu alustamistpeab Ukraina ettevõttel olema välisvaluutas (enamasti USA dollarites või eurodes) peetav ettevõtte konto. Parem on saata summa samas valuutas. Siiski on väga oluline mõista, et raha tuleb saata aktsionäri nimel avatud kontolt. Kui ülekanne tehakse kellegi teise kui aktsionäri poolt, võib pank tehingu blokeerida. 

Ettevõtte asutamine Ukrainas hõlmab mitut liiki makse:

15

Mitteresidentidele makstavate dividendide suhtes kohaldatakse 15% kinnipeetavat maksu, välja arvatud juhul, kui seda määra on maksulepinguga vähendatud. 

0

Riigiväärtpaberitelt saadud intressitulu ei kuulu kinnipeetava maksu alla.

18

Millised on Ukraina residentide ja mitteresidentide praegused tulumaksumäärad? Nii residentide kui ka mitteresidentide tulumaksumäär on 18%.

20

Praegu on Ukraina tavapärane käibemaksumäär 20%.

Eelised:

Ettevõtete loomiseks soodsad tingimused.

Deklareeritud investeeringu kogusumma saatmine ei ole kohustuslik. Aktsiakapitali võib maksta osade kaupa. Ukraina seaduste kohaselt on keelatud kasutada laenatud vahendeid aktsiaseltsi aktsiakapitali sissemaksmiseks. Pangakonto kasutamine aktsionäri elukoha- või kodakondsusriigis ei ole kohustuslik.

Käibemaksu reguleerimine Ukrainas

Juriidiline isik peab olema registreeritud käibemaksukohustuslasena, kui talle viimase 12 kalendrikuu jooksul käibemaksuga maksustatavate kaupade/teenuste tarnimisega seotud tehingutest laekunud (makstud) kogusumma ületab 300 000 UAH (ilma käibemaksuta). Juriidiline isik võib registreerida end käibemaksukohustuslaseks ka siis, kui vähemalt 50 protsenti toodetud kaupadest või osutatud teenustest tarnitakse teise riiki, kus kehtib käibemaks.

Ettevõtte asutamisel Ukrainas on oluline märkida, et välismaised ettevõtted ei saa sisendkäibemaksu tagasi saada, välja arvatud juhul, kui välismaine ettevõte tegutseb Ukrainas käibemaksukohustuslasena registreeritud püsiva tegevuskoha kaudu. Käibemaksu tagastamiseks Ukrainas peavad kõik käibemaksuga maksustatavad tehingud olema nõuetekohaselt dokumenteeritud käibemaksuga seotud arvetega. On olemas selge loetelu kaupadest, mis peavad olema kantud maksu arvele. Ostuarved kehtivad tasaarveldamiseks 365 kalendripäeva jooksul alates nende väljastamise kuupäevast.

Ukraina föderaalvalitsus julgustab välisinvesteeringuid ja on hiljuti leevendanud piiranguid ettevõtete asutamisele

Nad on lihtsustanud maksude tasumist, võttes kasutusele elektroonilise registreerimissüsteemi ja parandavad seda teenust pidevalt. Ukraina on sõlminud topeltmaksustamise vältimise lepingud enam kui 60 riigiga üle maailma, sealhulgas enamiku ELi riikidega. Need lepingud näevad ette dividendide, intresside ja litsentsitasude maksuvabastuse ning on kooskõlas Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) nõuetega.

Ukraina ja EL on alates 2016

Ukraina ja EL on alates 2016. aastast taotlenud sügavat ja laiaulatuslikku vabakaubanduslepingut paljude põllumajandus- ja tööstustoodete kohta. Selle tulemusena saavad need Ukraina registreeritud ettevõtted kasu juurdepääsust Euroopa dünaamilisele tarbijaturule ning ELi toetusest oma algatuste raames. Seega on üha laienev turg ja rohked võimalused uue äri loomiseks ja edukaks arendamiseks vaid mõned põhjused, miks ettevõtte asutamine Ukrainas võib olla suurepärane idee.

LCPC eesmärk on pakkuda teile ja teie ettevõttele kvaliteetset abi. Ettevõtte asutamine on üks esimesi samme teie ettevõtte loomisel ja me aitame teid koos läbi selle!

Otsite nõustajat?

Lepi kokku kohtumine