Firma asutamine Saksamaal

Ettevõtte asutamine Saksamaal maksab 2500€ + KM.

Mida on vaja teada enne firma avamist Saksamaal?

Ettevõtte asutamine Saksamaal võib tunduda suur väljakutse keelebarjääri, tundmatu õigusraamistiku ja bürokraatlike menetluste tõttu. Seetõttu soovitame ettevõtte asutamise usaldada professionaalidele, kes tunnevad kõiki menetlusi ja üksikasju. Meie ettevõte pakub teile laia pädevate partnerite võrgustikku Saksamaal. Seetõttu pakume usaldusväärset ja professionaalset ettevõtte asutamist ning raamatupidamist, nii et saate muretult keskenduda muudele asjadele.

Uue ettevõtte asutamiseks Saksamaal on loomulikult vaja isikut tõendavat dokumenti (pass või ELi ID-kaart), aktsionäri abikaasa luba ja muid dokumente. Ettevõtte asutajad peavad olema vähemalt 18-aastased. Keskmiselt võtab uue ettevõtte registreerimine Saksamaal aega umbes 4-6 nädalat. Äriühing loetakse Saksamaal registreeritud olevaks, kui talle antakse registreerimisnumber.

Miks tasub Saksamaal ettevõtlusega alustada?

Saksamaa on üks mõjukamaid riike Euroopas ja maailmas. See on rahaliselt stabiilne, rikas, arenenud ja sõbralik riik, kuhu paljud püüavad eksportida või oma ettevõtteid arendada. Kui teete selle riigiga palju koostööd, on soovitatav asutada seal kohalik ettevõte, sest seda vaadatakse usaldusväärsemalt ja äri arendamine on palju lihtsam.

Kui te otsustate asutada oma ettevõtte Saksamaal, valite riigi, mis pakub kõrget elukvaliteeti. Lisaks sellele teevad Saksamaa kultuur, inimeste mitmekesisus ja peresõbralikkus selle riigi äärmiselt atraktiivseks. Rohkem kui 10 miljonit teistest riikidest pärit inimest nimetab Saksamaad oma koduks.

Riigil on tugev kogemus teadusuuringute tõhusast muutmisest tegelikeks rakendusteks. Selline praktiline suunitlus on olnud töökohtade loomise mootor ja viis, kuidas ühendada Saksa teadusuuringud kogu ühiskonna hüvanguks, alates tarkvarast kuni farmaatsiatoodeteni.

 

Praegu saab Saksamaal asutada eri liiki ärivorme:

Eesti osaühingu (OÜ) vaste on GmbH ja UG.

Esimene on piiratud vastutusega äriühing, mis vastutab ainult äriühingu enda varade eest. See nõuab 25000€ suurust põhikapitali. Ettevõte maksab 15% tulumaksu ja kuni 5,5% solidaarsusmaksu. Samuti on olemas iga-aastane ettevõtlusmaks (umbes 12-13% kasumist), mille suuruse määrab iga omavalitsusüksus iseseisvalt. Dividendide maksmisel aktsionäridele kohaldatakse 25%. kapitalimaksu. Põhi käibemaks on 19% ja vähendatud käibemaks 7%.

AG (Aktiengesellschaft).

See on samaväärne Eesti aktsiaseltsiga. Sellise äriühingu aktsiaid pakutakse üldsusele ja müüakse avalikul börsil. Need on tavaliselt suured ettevõtted/korporatsioonid. AG minimaalne aktsiakapital on 50000€ ja esialgne sissemakse on 12500€. Aktsionäri vastutus piirdub tema enda investeeringutega asutatud äriühingusse. Saksa aktsiaseltsi võib asutada üks aktsionär, kuid tal peab olema nõukogu ja vähemalt kolmeliikmeline juhatus, mis peab samuti koosnema vähemalt kolmest piiramatu õigusvõimega füüsilisest isikust. Juhatuse liikmel ei ole lubatud samaaegselt töötada mõnes teises ettevõttes teistel juhtivatel ametikohtadel.

Kuidas luuakse Saksamaal äriühing?

Ettevõtte registreerimine Saksamaal on mugavam kui kunagi varem – pärast meie valimist pakutakse klientidele teenuseid eemalt, spetsialistid saadavad kõik dokumendid. Registreerimine ise võtab tavaliselt 4-6 nädalat.

Tulevane ettevõtja saab meie käest täitmiseks küsimustiku ja dokumentide loetelu. Suhtleme omaltpoolt notariga ning vajaduse küsime Teie käest lisa detaile.

GmbH minimaalne kapitali sissemakse on 25000€ (12500€ kui ainult üks füüsiline isik on asutaja/osanik). Mini-GmbH osakapitali sissemakse on 1€, kuid soovituslik on panna 100-500€.

Uue ettevõtte asutamiseks Saksamaal on loomulikult vaja isikut tõendavat dokumenti (pass või ELi ID-kaart), aktsionäri abikaasa luba ja muid dokumente. Ettevõtte asutajad peavad olema vähemalt 18-aastased. Keskmiselt võtab uue ettevõtte registreerimine Saksamaal aega umbes 4-6 nädalat. Äriühing loetakse Saksamaal registreeritud olevaks, kui talle antakse registreerimisnumber.

Ettevõtte asutamine Saksamaal hõlmab mitut liiki makse:

15

Tulumaks on 15%

4,9

Suuremates linnades on keskmine kaubandusmaks 4,9% aastas, samas kui naaberkülas võib see olla umbes 2,9%

25

Dividendimaks sõltub suuresti mitmest tegurist, kuid keskmiselt maksustatakse dividendid 25% määraga(26,375% koos solidaarsuse lisamaksuga).

Ettevõtetele, kellel ei ole Saksamaal registrijärgset asukohta, saame pakkuda teile 12 kuuks registreerimisaadressi, kus saate oma ettevõtte registreerida ja tulevikus käibemaksukohustuslasena registreerimise numbrit taotleda. Pärast seda, kui ettevõte on Saksamaal asutatud, võib registreerimisaadressi igal ajal muuta.

Eelised:

Saksamaa on üks Euroopa innovatsiooniliidreid. Saksamaa kuulub Euroopa suurima ostujõuga riikide hulka ning seal on tugev startup-kultuur.

Võimalused ettevõtte registreerimiseks

Saksamaal on kaks võimalust ettevõtte asutamiseks: saabumisel või eemalt. Kui asutamine toimub eemalt, siis peavad aktsionärid volitama esindajat Saksamaal (mida me täpsustame). Volikiri peab olema kirjutatud mitte ainult leedu keeles, vaid ka saksa keelde tõlgitud. Mõlemad dokumendid peavad olema allkirjastatud volikirja andja ja tõlkija poolt ning notariaalselt (või Saksamaa saatkonnas) kinnitatud.

LCPC eesmärk on pakkuda teile ja teie ettevõttele kvaliteetset abi. Ettevõtte asutamine on üks esimesi samme teie ettevõtte loomisel ja me aitame teid sellel teekonnal!

Otsite nõustajat?

Lepi kokku kohtumine