Firma asutamine Rootsis

Ettevõtluse alustamise kulud Rootsis algavad 3000€ + KM.

Mida on vaja teada enne firma avamist Rootsis?

Rootsis registreerimiseks ei ole vaja avada pangakontot Rootsi pangas. Selleks peate aga ise Rootsi tulema ja kogu protsessis osalema. Pangakonto on võimalik avada ka pärast ettevõtte asutamist.

Ettevõtte asutamiseks Rootsis nõutavad andmed hõlmavad notariaalselt tõestatud passi koopiat, aadressi tõendamist, kontaktandmeid ja maksuameti väljastatud tõendit selle kohta, et asutajal ei ole võlgu ja ta võib taotleda Rootsis käibemaksukohustuslasena tegutsemise koodi.

Miks tasub Rootsis ettevõtlusega alustada?

Suurepärane viis oma äri laiendamiseks ja uute võimaluste otsimiseks on alustada äri Rootsis. On lihtne näha, et Skandinaavia mängib tänapäeval olulist rolli: see ei ole juhtpositsioonil mitte ainult elatustaseme või internetis ostetavate tarbijate arvu poolest – Skandinaavia kultuur, heaoluriigi poliitika ja kaasaegne, arenev Euroopa ühiskond omavad palju eeliseid, mis meelitavad jätkuvalt välisinvestoreid/ettevõtteid.

Rootsi turg on suurim kogu Skandinaavias. Kõrge ostujõud lisandub stabiilsele poliitilisele keskkonnale, madalale korruptsioonitasemele ja leebele bürokraatia süsteemile, mis põhjustab sageli palju probleeme ettevõtte asutamisel teistes välisriikides. Lisaks on Rootsi uuenduslik ja ettevõtlussõbralik riik, mille ühiskond on avatud rahvusvahelistele ettevõtetele ja salliv välisinvestorite suhtes.

Selleks, et lihtsustada ettevõtte asutamist Rootsis, peab ettevõtja tutvuma maksusüsteemiga ja välismaalastele esitatavate põhinõuetega. Selleks, et registreerimine kulgeks sujuvalt ja kõik dokumendid oleksid korrektselt täidetud, on kõige parem võtta ühendust professionaaliga, kes aitab teil ületada ettevõtte registreerimise segadust tekitav protseduur Rootsis.

Äriühingud Rootsis

Tuleb tähele panna, et kui välismaalane asutab Rootsis ettevõtte, peab üks asutajatest olema Rootsi kodanik. Siiski on võimalus seda vältida – tellige kontaktisiku teenus, mida me saame pakkuda. Ka asutatava ettevõtte vorm tuleks valida sobivalt. Rootsis on kõige populaarsem Aktiebolag AB (AB), mis jaguneb kaheks võimalikuks variandiks: Publikt aktebolag (AB), mis on Eesti ASile vastav aktsiaselts (aktsiakapital 50 000 eurot), ja Privat Aktiebolag (AB), mis on eraõiguslik aktsiaselts. (vastab Eesti OÜ-le), mille aktsiakapital on 5 000 eurot. Oleme spetsialiseerunud AB-ettevõtete asutamisele. Teine kiiresti kasvav ettevõtlusvorm Rootsis on Svensk Utlandsregistrerad Filial (SUF), Rootsi filiaal, mis on registreeritud välismaal.

Kuidas luuakse Rootsis äriühing?

Ettevõtte registreerimine Rootsis on mugavam kui kunagi varem – pärast meie valimist pakutakse klientidele teenuseid eemalt, spetsialistid saadavad kõik dokumendid. Registreerimine ise võtab tavaliselt 10-14 tööpäeva.

Tulevane ettevõtja saab meie käest täitmiseks küsimustiku ja dokumentide loetelu. Suhtleme omaltpoolt notariga ning vajadusel küsime Teie käest lisa detaile.

Aktiebolagil (AB) on kaks võimalust. Publikt aktiebolag (AB publ) – aktsiaselts, mis vastab Eesti ASile (nõutav kapital 50000€) ja Privat aktiebolag (AB) – piiratud vastutusega äriühing mis vastab Eesti OÜ-le (nõutab kapital 5000€).

Ettevõtte asutamine Rootsis hõlmab mitut liiki makse:

25

Rootsis on tavapärane käibemaksumäär 25%

21,4

Ettevõtte tulumaksumäär on 21,4%

12

Vähendatud käibemaksumäär on 12% toiduainetele ja hotellidele

6

Ajalehtedele, ajakirjadele, raamatutele, reisijateveole ja kontsertidele 6%

Eelised:

Rootsi tugev riigi rahandus, usaldusväärne pangandussüsteem, poliitiline stabiilsus ja hästi toimiv majandus teevad sellest tugeva koha, kus ettevõtlust juhtida. Rootsil on tänu ulatuslikele riiklikele investeeringutele suurepärane infrastruktuur. Tipptasemel idufirmad on riigis levinud mitmel põhjusel. Samuti on riigi starditoetus suurem kui maailma keskmine, mis viitab tugevale riskikapitali kohalolekule – mis on iga idufirmade ökosüsteemi jaoks kriitilise tähtsusega.

Kui teil on äriidee ja kindel eesmärk, võib ettevõtte asutamine Rootsis olla meie pakutavate teenuste abil suhteliselt lihtne. Kes teab, võib-olla kujuneb rahvusvaheliselt eduka Rootsi majanduse kontekstis väikeettevõttest peagi selline ettevõte nagu H&M, IKEA või Electrolux, mis samuti on väikeste sammudega julgelt rahvusvahelisele areenile astunud.

LCPC eesmärk on pakkuda teile ja teie ettevõttele kvaliteetset abi. Ettevõtte asutamine on üks esimesi samme teie ettevõtte loomisel ja me aitame teid sellel teekonnal!

Otsite nõustajat?

Lepi kokku kohtumine